Як купити цеглу і не прогадати

Це один з найдавніших будівельних матеріалів. З нього будували будинки ще за часів Всесвітнього потопу, і з того часу він не втратив своєї актуальності. Людей приваблює доступна ціна цегли, її довговічність і безпека. З нього будують фундаменти, цоколі, капітальні стіни і міжкімнатні перегородки, викладають печі і димохідні труби.

Завдяки своїй структурі цегляна кладка має підвищені звукоізоляційні характеристики. Саме з цієї причини при будівництві багатоквартирних і приватних будинків вибирають класти саме цеглу на стіну, що покращує загальну звукоізоляцію будівлі. Ще однією перевагою матеріалу є його міцність. Якщо використовувати якісний розчин для кладки, то цегляна стіна без тріщин і просідання прослужить довгі десятиліття.

Цегла з доставкою. На що звернути увагу при покупці.

Цегляна споруда буде служити вам довгі роки, якщо ви будете звертати увагу не тільки на те, яка вартість цегли, але на такі характеристики:

 • міцність. Цей показник характеризує здатність матеріалу витримувати основне навантаження при будівництві та експлуатації будівлі, перегородок і простінків;
 • тип: цегляний блок може бути повнотілим або порожнистим;
 • густина. Від цього показника безпосередньо залежить міцність матеріалу, також він впливає на морозостійкість і вологопоглинання;
 • маса. Цей показник важливий, коли ви замовляєте доставку матеріалу, чим більше важить куб цегли, тим менше піддонів зможе за раз перевести маніпулятор або будь-який інший транспорт;
 • звукоізоляційні якості. Ці властивості краще у пустотілих різновидів, але якщо використовувати пустотілі для зведення подвійної стіни з повітряним прошарком, то і її звукоізоляція буде досить високою;
 • розмір цегли. Залежно від цього параметра розрізняють одинарний, полуторний і подвійний. Відповідно їх розміри будуть 250х120х65, 250х120х88, 250х120х138;
 • спосіб виготовлення. За методом випалу вона буває клінкерною або створюється способом напівсухого пресування з наступною тепловою сушкою;
 • морозостійкість. Це здатність матеріалу чинити опір різкого зменшення температури. Для несучих стін використовується з маркуванням F35, а для зовнішніх робіт - F75.

На відтінок матеріалу впливає використовуваний при виготовленні різновид глини, тому буває червона, теракотова і навіть жовта цегла. Але забарвлення матеріалу має значення тільки при використанні його для облицювальних робіт, а для чорнової кладки цей параметр ролі не грає.

Вага цегли

Вага цегли залежить від розмірів і пустотності:

 1. Одинарна повнотіла - 3,7 кг.
 2. Одинарна пустотіла - 2,3-2,6 кг.
 3. Полуторна пустотіла – 3-3,2 кг.
 4. Полуторна повнотіла – 4,3 кг.
 5. Подвійна пустотіла – 4,6-5 кг.
 6. Подвійна повнотіла - 6,6-7,2 кг.

Марка цегли

Всього є 8 категорій міцності цегляних блоків, які позначаються маркуванням від М75 до М300. Ці цифри вказують на величину навантаження, яку здатний витримати одиниця матеріалу в кілограмах на см2. Залежно від марки відрізняється і ціна за куб матеріалу.

Вибір цегли під конкретну мету використання

Перш ніж цеглу купити, переконайтеся, що вона підходить для задуманого вами будівництва:

 • силікатна. З неї будують висотки, огорожі, несучі колони;
 • пустотіла рядова. Використовується для зведення зовнішніх і самонесучих конструкцій, з неї можна будувати повноцінні котеджі;
 • повнотіла рядова цегла. З неї будують погреб, перегородки, паркани, комунікаційні канали;
 • вогнетривка. Призначена для побудови барбекю, камінів, димоходів, печей.

Обсяг цегли

Цей параметр залежить від розмірів, обчислюється за шкільною формулою розрахунку обсягу. Довжина, помножена на ширину і висоту. Наприклад, обсяг 1 одинарного 0,00195 м3. Але продаж цегли в основному виробляється не поштучно, а піддонами або кубами, тому покупців більше цікавить, скільки штук входить в 1м3 або в 1 піддон. В 1м3 512 одинарних, полуторних - 378 шт., Подвійних - 242. Це без урахування розчинних швів.

Пустотіла і повнотіла цегла

Куб цегли повнотілої важить більше, при цьому його ціна за штуку нижче, ніж у пустотілого «побратима». Повнотіла міцніша, загальний обсяг пустот в ній становить 6-13%, в пустотілому - 13-45%, але він володіє кращими звуко- і теплоізоляційними властивостями.

Вартість цегли в Україні

Компанія «Ді-Сі-Ай груп» пропонує широкий вибір будівельних матеріалів. У нас на цеглу ціна одна з найкращих по Україні. Якщо вас цікавить вартість куба з доставкою, телефонуйте за телефонами, вказаними на сайті.

 

Зведена таблиця за вагою цегли:

Одинарний (250×120×65 мм), полуторний (250×120×88 мм), подвійний (250×120×138 мм) і евроцегла (250×85×65 мм) форматів:

Таблиця 1

Размір

Вага 1 шт. Червоної цегли в залежності від структури, кг
 

Пустотіла Повнотіла
Одинарна цегла 2,2-2,6 3,3-3,6
Полуторна цегла 2,8-3,5 4-4,3
Подвійна цегла 4-5 6,6-7,2
Євроцегла < 1,8-1,9  

 

Кількість цегли в 1м3

У цій таблиці ви можете ознайомитися з інформацією і відповісти на питання: "Яка кількість цегли в 1м3"

Таблиця 2

Розмір Кількість, штук на 1 куб
 
з урахуванням швів без урахування шва
Одинарна 394 512
Полуторна 305 378
Подвійна 206 242
Євроцегла 555 724

Поширені запитання:

1. Які бувають різновиди цегли за матеріалом виготовлення?

 

Будівельна цегла можна вироблятись з різної сировини. Також технологія виробництва на заводах може відрізнятись один від одного. Тому існує різна цегла для різноманітних цілей в будівництві.

Можна виділити наступні різновиди:

 • Клінкерна цегла;
 • Рядова цегла;
 • Вогнетривка цегла;
 • Силікатна цегла;
 • Рвана цегла.

Цеглу також поділяють за ступенем пустотності. Вона буває порожниста і повнотіла. Також вона буває з різною кількістю пустот. Більш пустотні моделі мають значні переваги в теплоізоляції стіни вашого будинку.

 

2. Які плюси і мінуси силікатної цегли?

На території України силікатна цегла вже давно зайняла свою нішу, як будівельний кладочний матеріал. Він став дуже популярний у забудовників і приватних клієнтів завдяки своїм властивостям і привабливій вартості. Силікатну цеглу виготовляють з кварцового піску і вапна, в пропорціях 90/10 (пісок / вапно). В основному силікатна цегла білого кольору, але завдяки сучасним технологіям і вишуканим запитам клієнтів заводи навчилися пігментувати силікатну цеглу, щоб задовольнити всі потреби замовників.

Основні плюси силікатної цегли:

 • Низька ціна;
 • Екологічна безпека;
 • Точна геометрія;
 • Естетичні властивості;
 • Міцність і теплоізоляційні властивості;
 • Хороша морозостійкість.

Мінуси:

 • Велика вага;
 • Високий показник теплопровідності;
 • Низька вологостійкість;
 • Погана стійкість високих температур;

 

3. Що таке шамотна вогнетривка цегла?

Основний компонент, з якого виготовляють вогнетривку шамотну цеглу - це шамотна глина. В основі шамотного цегли знаходиться близько 70% цього матеріалу. В процесі виробництва глину обпалюють до втрати пластичності, а потім надають форму виробу. За великим рахунком це та сама керамічна цегла, але володіє властивостями витримувати температуру до 1700 ⁰С. За зовнішнім виглядом шамотна цегла має жовто-солом'яний колір з червоно-бурими вкрапленнями. Форма цегли буває як проста, так і фігурна, адже печі і каміни, які виробляються з цього матеріалу мають різні дизайнерські рішення. Шамотна цегла - це незамінний матеріал для виготовлення вогнестійких конструкцій, йому немає заміни або альтернативи на будівельному ринку завдяки тому, що він швидко накопичує тепло і повільно його віддає.

 

4. Яким може бути наповнення цегли?

За своєю структурою цегла буває повнотілою і пустотілою. У повнотілій цеглі немає отворів. Вона значно міцніше пустотілої. Її застосовують для будівництва фундаменту або несучих стін. Повнотіла цегла має високу міцність на вигин, велику кількістю циклів заморожування, але при цьому вона холодна і вимагає обов'язкового утеплення. Пустотіла цегла має отвори (камери) різної форми та конфігурації. Пустотілості цегли бувають наскрізні або ж закриті з одного боку. У випадку з силікатною цеглою отвори становлять приблизно 35% її обсягу, а керамічну цеглу роблять з камерами до 45% її обсягу. Завдяки порожнечам ми отримуємо економію на сировині, нижчу вартість і низькі показники теплопровідності. Нагадаємо, що чим нижче показник, тим тепліша стіна.

 

5. Які бувають розміри цегли?

Розміри цегли бувають такі:

 • Одинарна цегла - це звичайний цегла, яку ми звикли бачити на будь-якому будівельному об'єкті. Такий розмір цегли широко використовується як для кладки, так і для облицювання стін. Це оптимальний розмір по «захопленню» однією рукою. Її розмір: 250*120*65 мм.
 • Полуторна цегла - в основному застосовується при кладці значно масивних споруд, що дозволяє ще й економити час на зведення. Її розмір: 250*120*88 мм.
 • Подвійна цегла – її часто роблять порожнистою, підходить для полегшених кладок. Її розмір: 250*120*138 мм.
 • Вузька цегла - застосовують для декоративних цілей, коли стандартної ширини багато. Її розмір: 250*60*65 мм.
 • Тонка цегла - по суті являє собою тонку плитку. Широко затребувана для облицювальних робіт. Її розмір: 250*22*65 мм.