Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/dcigroupcom/public_html/system/library/cache/file.php on line 32Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/dcigroupcom/public_html/system/library/cache/file.php on line 32 Піноблок або газоблок - що вибрати для будівництва будинку

Читати також:

Піноблок або газоблок - що вибрати для будівництва будинку

Грудень 17, 2020

Затребуваними матеріалами для будівництва теплих, міцних стін в приватному або багатоповерховому будинку є піноблоки або газоблоки. Ці будматеріали являють собою різновид штучного каменю, для виготовлення якого використовується пористий бетон. Але технологія їх отримання відрізняється, що наділяє кожен з цих продуктів різними властивостями та структурою. Їх можна застосовувати в житловому будівництві, але важливо визначитися, який варіант краще, більш вигідний з економічної точки зору і дозволяє створити комфортні умови експлуатації побудованого будинку. Що вибрати - піноблок або газобетон? Для відповіді на це питання потрібно розібратися ретельніше в їх головних відмінностях.

Газобетон або пінобетон - в чому різниця?


Ці будівельні матеріали відрізняються за способом утворення пор і по іншим важливим характеристикам. Є ще один різновид пористого бетону, який називають газопінобетон. Наявність пір покращує властивості цього продукту.

За способом твердіння перераховані види бетонів бувають:

  • автоклавного, твердіє в автоклаві умовах насичення парою при підвищеному тиску;
  • неавтоклавного, які твердіють без підвищення тиску з підігрівом електричним способом або за допомогою насиченої пари.


Між піноблоками і газоблоками різниця полягає в наступних параметрах: 

  • різна технологія виготовлення;
  • усадка по мірі висихання;
  • показники міцності;
  • незмінність якісних показників;
  • параметри поглинання вологи;
  • геометричні розміри;
  • екологічність;
  • термоізоляційні характеристики.


Основні показники, на які потрібно звернути увагу під час покупки будь-якого з цих матеріалів: 

  • Щільність, що виражається в кг/м3. Цей параметр позначається латинським символом D. Виріб буде більш міцним і важким при більш вищій щільності. Матеріал з високою щільністю, наприклад, D1000 затребуваний в будівництві каркасів, фасадних і несучих конструкцій. Зразки із середніми параметрами (D500, D400) залучені у зведенні будинків малої поверховості як несучі, а термоізоляційні, з низьким показником (менш 400 одиниць) застосовуються в якості теплоізоляції.
  • Міцність (в кгс/см2), що позначається символом B. Ця характеристика відображає навантаження, витримують готовим продуктом, і не має залежність від щільності.

Коли доводиться вирішувати, що краще піноблок або газоблок, потрібно знати, що другий порівнюваний матеріал при такій же з конкурентом міцності буде більш щільним, що забезпечить більш низьку провідність тепла - ці вироби тепліше.


Технологія отримання

До складу пінобетонних блоків крім бетону входять спеціальні добавки органічного та синтетичного походження, що забезпечують піноутворення. Під час виготовлення таких блоків використовуються спеціальні форми, які наповнюються вихідними компонентами. У цих місткостях вони тверднуть на повітрі без застосування високої температури і при атмосферному тиску. Можна також заливати розчин в підготовлену опалубку - змінну, незнімну, що дозволяє отримати монолітні стіни без швів і стиків. Але не завжди вдається створити таким способом рівні, без вад, поверхні.

Газобетон, зроблений на заводському обладнанні в автоклавах без додавання будь-якої хімії, що забезпечує піноутворення.



До його складу включено сировину мінерального походження:

  • вода;
  • гіпс;
  • вапно;
  • цемент;
  • пісок;
  • алюмінієва паста (пудра).

Пори утворюються в наслідок протікання хімічної реакції з виділенням водню. Після затвердіння виготовлена ​​продукція розрізається на блоки спеціальними струнами, що дозволяє отримати на виході ідеальні геометричні форми. Шви при кладці будуть мінімальним. Такий варіант формування готового продукту за розмірами знижує ймовірність утворення містків холоду.

Автоклавний газобетон стає повністю міцним при його обробці високою температурою і парою, що подається під певним тиском, що дозволяє компонентам суміші повноцінно прореагувати. Це призводить до утворення нової кристалічної решітки, схожою з решіткою природних мінералів.

Нюанси виготовлення блоків

Більш детально технологія виготовлення газобетону виглядає наступним чином:

  • Процес починається зі змішування цементу, вапна і піску в змішувачі.
  • У цей склад вносять алюмінієвий порошок і воду.
  • Спеціальна форма заповнюється утвореним складом, витримується протягом декількох годин. Блоки збільшують свій обсяг за рахунок утворення пір в процесі взаємодії води і алюмінію.
  • Матеріал «схоплюється», набирає первинну щільність.
  • Наступний етап - утворена напіввисохша маса надходить на установку для нарізки блоків. Обрізки, що утворилися після цієї процедури, знову відправляються в процес виробництва.
  • Розрізані блоки закладаються в автоклави, де протягом певного часу їх пропарюють. Температура середовища становить близько 200 ° C, робочий тиск - 11,5 Атм.

На останній стадії виробництва після фізико-хімічних перетворень газоблоки набувають повну міцність. Після цієї обробки їх розкладають на піддони. Для пакування використовується пластик, що запобігає проникненню вологи. Далі вони надходять на зберігання або замовникам.

Виготовлення пінобетону

Ця процедура відбувається таким чином:

  • Для змішування компонентів суміші використовується спеціальний міксер. При досягненні однорідності в масу вливається вода.
  • Кількість складових визначається шляхом зважування. Від пропорцій піску та цементу залежить міцність блоків, відповідних марок D400-D800 і до D1000. Чим більше ця цифра, тим міцнішим і важчим буде готовий виріб.
  • Розчин перемішується протягом часу, достатнього для утворення однорідної бетонної суміші.
  • Далі в промисловий міксер додається піна. У процесі перемішування маса повинна стати однорідною. Тільки після цього розчин можна розливати в спеціально підготовлені форми.
  • Пінобетон повинен вистоятися в формі не менше 4 годин. Протягом цього відрізка часу він поетапно схоплюється.
  • Після відстоювання блоки завантажують на піддони та відправляють на остаточну сушку в природному середовищі. Цей процес може тривати 2-3 тижні, протягом яких цей матеріал набуває необхідні в будівництві стін, перекриттів, експлуатаційні характеристики. Остаточної міцності він набуває протягом наступних пів року.

Цей матеріал використовується при зведенні стін по висоті до 4 поверхів.

Порівняння якості виготовлення і стабільності

Виробництвом газобетону в автоклавах займаються великі підприємства, які можуть дозволити собі придбання дорогого обладнання. Ця технологія дозволяє відправляти на будмайданчики готові до кладки газоблоки. Кустарним способом таку продукцію виготовити не вийде. Якість вироблених на заводах виробів контролюється на всіх процесах і за багатьма параметрами.

Виробничі лінії автоматизовані приблизно на 95%, що перешкоджає помилок персоналу під час ведення технологічного процесу і впливу на його перебіг. При цьому дотримуються вимоги стандартів продукції, про що зазначається в протоколах випробувань і сертифікати якості, які виписуються на готову продукцію.

Пінобетонні блоки найчастіше виготовляються безпосередньо на будівельних майданчиках. Для їх виробництва не потрібно використовувати складне обладнання, заводські умови, серйозні фінансові вкладення. Але це не є плюсом - якість матеріалу не контролюється, що може призводити до порушення технології й випуску бракованої продукції. Кустарне виготовлення не може забезпечити стабільність показників якості.

Піноблок і газоблок – різниця в щільності

Ці вироби відрізняються за показниками міцності в межах 300-1200 кг/м3. Менш міцними є пінобетонні блоки, що впливає на їх хіміко-фізичні параметри. За щільністю обидва конкуренти не мають відмінностей.

Пінобетон виробляється з різними параметрами міцності, яка залежить від якості застосовуваних піноутворювачів, не контролюється в процесі виготовлення продукції. Виробники прагнуть постійно знижувати собівартість кожного блоку, що вимагає здешевлювати технологію внаслідок використання дешевих аналогів. Це призводить до отримання готового продукту з нестабільними характеристиками міцності, які в різних місцях одного блоку будуть не однаковими.

При формуванні газобетону виходить матеріал з однорідною масою і стабільною міцністю.

Усадка при висиханні - краще газобетон або пінобетон?

Пінобетон в готових конструкціях більш схильний до механічних пошкоджень і впливу негативних кліматичних факторів, що стає причиною появи тріщин. Усадка після висихання газобетону менше - не більше 0,5 мм/м. У конкурента ця цифра значно більше - 1-3 мм/м.

Параметри екологічності

Що краще - піноблок або газоблок по екологічності? Газобетон повністю екологічний і повітряпропускний. Це сприяє створенню максимально сприятливих мікрокліматичних умов в житлових будинках, офісних приміщеннях, побудованих з нього. Для виготовлення газоблоків використовують мінеральні компоненти. Цей матеріал здатний стабілізувати параметри вологості в кімнатах, що істотно знижує ризик виникнення грибка і цвілі.

Для виробництва пінобетонних блоків використовують:

• пісок;

• золу;

• щебеневі відходи;

• хімічні добавки, що знижують екологічність готової продукції.

Порівняння геометричних пропорцій блоків

За розмірами газобетонні блоки повинні відповідати ДСТУ, хоча можливі незначні відхилення ± 1 мм.

Піноблоки можуть мати геометричні відхилення виключно по товщині, більш ніж 5 мм, що викликано примітивністю технології виготовлення. Під час заливки суміші в форму практично неможливо контролювати точність розмірів. Якщо буде використовуватися спосіб різання блоків, їх розміри будуть залежати від точності роботи виробничої лінії.

При виконанні кладки стін автоклавний газобетон не потрібно штукатурити, в той час як поверхні з пінобетону необхідно покривати штукатуркою і рівняти. Це призводить до подорожчання будівельних робіт за рахунок великої товщини вирівнюючого шару. Крім того, виконати кладку так само добре, як і з використанням газобетону, не вийде.

Вологопоглинання

Якщо робити вибір піноблок або газоблок, потрібно порівняти параметри вологості цих виробів. Часто деякі виробники перших стверджують, що цей матеріал не здатний вбирати вологу. На відміну від нього газоблоки наділені високими показниками вологопоглинання. Для прикладу в воду опускається пенобетонний блок, при цьому акцентується увага на те, що він не тоне i залишається плавати на поверхні.

У цьому питанні потрібно більш детально розібратися.

Перший - закритопористий, другий відрізняється наявністю і закритих і відкритих пор, що дозволяє йому незначно вбирати вологу, бо закриті осередки, наповнені повітрям, не дозволяють їй проникнути вглиб матеріалу.

Якщо опустити автоклавний газоблок Аерок або його шматок у воду, він довго буде плавати, не набираючи вологу. Його гігроскопічність не залежить від здатності залишатися на плаву. Попри те, що обидва порівнюваних матеріалу пористі, здатні вбирати воду, параметри вологопоглинання пінобетону трохи нижче, ніж у його конкурента.


Щоб визначитися, що краще, піноблок або газоблок, необхідно знати, що:

• Наявність тільки закритих пір не дозволяє повітрю проходити крізь піноблок. Стіни, зроблені з нього, не будуть дихати. Відповідно, в приміщеннях буде не зовсім комфортно, тому вибір на користь газоблоків буде більш виграшний.

• Закриті пори при мінусових температурах будуть збільшувати ризик появи тріщин. При зволоженні зовнішнього шару замерзла волога буде збільшувати свої обсяги, що може привести до розриву пінобетону.

Відкриті пори, наявністю яких відрізняється газобетон, запобігають появі тріщин. Потрапляючи в них, вода перерозподіляється під час замерзання.

Теплоізоляційні характеристики

Можна зробити вибір на користь піноблоків або газоблоків, порівнявши теплоізоляційні характеристики цих будматеріалів, які мають пряму залежність від щільності: чим матеріал щільніше, тим його термоізоляційні характеристики нижче і тому  - кращі.

Піноблоки з низькою щільністю наділені відмінними теплоізоляційними властивостями. Але опорні стіни повинні бути максимально щільними, чого не вдається досягти з їх застосуванням, бо вони більш «холодні».

Наприклад, якщо при товщині стін 65 см взяти піноблок зі щільністю D600, то таких же теплоізоляційних показників за допомогою газобетону можна досягти, якщо взяти матеріал щільністю D400. Вирішувати, що краще, піноблок або газоблок просто: другий відрізняється більш прийнятними міцністю і термоізоляційними властивостями, його витрата буде менше.

Як відрізнити газоблок від піноблоку

Щоб відрізнити ці вироби, потрібно всього лише опустити невелику частину матеріалу в воду. Піноблок буде перебувати на поверхні, не потоне. Газоблок буде вбирати рідину, і поступово опуститься на дно.

Якщо немає можливості виконати ці дії, потрібно більш уважно ознайомитися зі структурою матеріалу. Газобетон білий, його пори менше, ніж у його конкурента. Пінобетон відрізняється сірим відтінком.

Піноблок або газоблок за ціною також відрізняються. Перший отримують по більш складній технології, тому його вартість вища, ніж у конкурента. Але будівництво стін з його застосуванням обійдеться істотно дешевше за рахунок економічності кладки та обробки.

І все ж, що краще: газобетон або пінобетон?

Підсумувати вище озвучену інформацію можна наступним чином: 

  • обидва матеріали - це один з видів ніздрюватого бетону, що робить їх схожими між собою;
  • газобетон, виготовлений за технологією автоклавування, істотно випереджає пінобетон по фізичним, технічним характеристикам, на що вплинула обробка цього продукту в автоклаві;
  • за вагою газоблоки легші і міцніші;
  • вони відрізняються відмінною аеропропускаємістю, (піноблоки не здатні створити оптимальний повітрообмін через стіни);
  • газонаповнені блоки мають точні фізичні параметри, рівномірну по всій масі щільність, що говорить не на користь пінобетону;
  • в стінах з піноблоків можуть з'являтися містки холоду, вони мають більш низьку теплоефективність.

Виходячи з перерахованих вище порівняльних характеристик, можна зробити висновок, що будувати будинки із застосуванням пінобетону дешевше, але на цьому всі вигоди від його застосування закінчуються. Крім того, якщо взяти до уваги його неточні геометричні параметри, більш низькі теплоізоляційні властивості, необхідність використання більшої кількості вирівнюють поверхні сумішей і розчинів для кладки стін, застосування цього матеріалу обійдеться дорожче.



У будь-якому випадку будувати житлові будинки, офісні будівлі, створювати внутрішні перегородки можна з будь-якого з цих матеріалів. Головне - вибрати якісну продукцію перевіреного бренду і приділити увагу правильному складанню кошторису на будівництво.


Попередня стаття Наступна стаття