Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/dcigroupcom/public_html/system/library/cache/file.php on line 32Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/dcigroupcom/public_html/system/library/cache/file.php on line 32 Вдома і стіни з газобетону

Читати також:

Стіни з газобетону, які вони бувають?

Грудень 26, 2019

Я будую дім, яку ж мені використовувати ширину стіни, щоб не утеплювати фасад будівлі і заощадити якомога більше грошей на зведення стін і робіт по кладці стін з газобетону.

При будівництві з газобетону завжди варто звертати уваги на три речі:

  1. Геометрія
  2. Клас щільності
  3. Ширина блоку

Чому варто звертати увагу на геометрію блоку, тому що при будівництві будинку з газобетону ідеальної геометрії не буде роботи і додаткових витрат на вирівнювання стін, кладка блоку на клей, а не цементно-піщаний розчин. Клас щільності варто вибирати згідно з проектом будинку, клас щільності Д400 і Д500 не вимагає утеплення фасаду будівлі (при правильному розрахунку ширини стіни). Газобетонні блоки щільності Д600 використовують для зведення будинків понад 3-х поверхів або в монолітно-каркасному будівництві, де використовується вентильований фасад.

При правильному розрахунку ширини стіни і щільності газобетону досить одношарової стіни без додаткового утеплення.

№1. Самий оптимальний і недорогий варіант (ми рекомендуємо саме цей варіант): Зведення одношарової стіни з газобетону шириною 360-365 мм Д400 без додаткового утеплення (див. Мал.1) Зведення стін методом одношарової стіни без додатково утеплення скоротить Ваші витрати на роботу з утеплення фасаду будинку та іншими витікаючими витратами, пов'язаними з утепленням.

Мал.1. а)Газобетон Н+Н Block Extra (вир-во Польща), клас щільності Д400; б) Газобетон ААС (вир-во м. Нова Каховка), клас щільності Д400.

На прикладі показана стіна з газобетону товщиною 365 мм і 360 мм. Із зовнішнього боку стіни використовується ФІНІШ-на шпаклівка і після нанесення декоративної штукатурки, а внутрішня стіна шпаклюється теж ФІНІШ-ною шпаклівкою і вже готова до застосування (клеїти шпалери, плитку тощо.). Опір теплопровідності (R) обох варіантів перевищує значення ДБН В .2.6 -31: 2006, яке відповідає 2,8.

Це економний та надійний варіант зведення стін для будинку, тому що використання меншої ширини стіни + утеплювач не завжди добре і має свої підводні камені. Складно підібрати утеплювач, який би відповідав всім необхідним параметрам, і його вартість була низька. При утепленні будинку, можливо недотримання правильної технології роботи з утеплювачем (там погано закріпили, тут на чомусь ще заощадили, а тут занадто близько по відношенню до іншого матеріалу і т.п.) При неправильному виборі утеплювача і робіт з ним, все призведе до погіршення теплових характеристик будинку, що позначиться надалі на терміні придатності утеплення і витрат на обігрів будинку.

№2. Варіант стіни газоблок + утеплювач. (Не економ варіант). Даний варіант зазвичай використовують в монолітно-каркасному будівництві, поверх утеплювача додають ще вентильований фасад. Для зведення стін котеджу подібний варіант використовують рідше. Коли, наприклад важливий кожен квадратний метр площі будинку, в менших випадках, вузький фундамент будинку або коли використовуються монолітні перекриття в будинку (що призводить до великого навантаження на газоблок, тут блок щільності Д400 не підходить і використовують Д600).

У будь-якому випадку, цей варіант використовують і він на відміну від варіанту №1 більш трудомісткий і вимагає додаткових фінансових витрат. Переваги варіанта стіни газобетон + утеплювач (див. Мал. 2.), що опір теплопровідності може бути від 2.9 м2•К/Вт і на багато вище 5 ... n м2 • К / Вт (тим самим, будинок буде дуже теплий).

Мал.2 а) Газобетон H+H Block Extra Д500, 24 см + Мінеральна вата Rockwool Rockton 6 см; Газобетон ААС Д500, 25 см + Мінеральна вата Rockwool Rockton 6 см

Напевно Ви звернули увагу на те, що газобетон Н+Н Block Extra використовується шириною 24 см, заввишки 25 см і довжиною 62,5 см, а газоблок ААС, шириною 25 см, заввишки 20 см і довжиною 60 см. Для прикладу вказана така ширина блоку, яку в більшості випадком використовують для зведення багатошарової стіни. Газоблок шириною 24-25 см дозволяє збільшити площу будинку і підходить для зовнішніх несучих стін. Ширину стін з газобетону менше 24 см не рекомендується використовувати для несучих зовнішніх стін. Розглянемо, чому цей варіант веде до збільшення вартості 1 м2 у порівнянні з одношарової стіною з газобетону товщиною стінки 360-365 мм:

Економія - для середнього будинку в 200 м2 стін знадобиться близько 48-50 м3 газоблоку шириною 24-25 см. (Газобетону шириною 360-365 мм, буде потрібно 72-73 м3, економія в 22-24 м3). Додаткові витрати: Утеплювач (мінеральна вата) - 50 грн/м2 (а у Вас 200 м2) + робота по утепленню + спеціальні кріплення і т.п. і того Ви переплачуєте більше 7,5 тис. грн в порівнянні з одношарової стіни з блоку шириною 360-365 мм.

№3. Варіант з красивим фасадом будинку з цегли або клінкерної плитки. (Дорого тепло, та ще й красиво) Ну в цьому варіанті, розповідати на скільки він не економний, сенсу немає. Найдорожчий варіант зведення стін виходячи з наших прикладів.

Цей варіант представляє собою газобетон + утеплювач + облицювальна цегла або клінкерна плитка (див. Мал. 3.) Зверніть увагу, що між цеглою і утеплювачем показаний повітряний простір, який запобігає скупченню вологи в багатошаровому варіанті стіни, що може привести до вогкості в приміщенні, цвілі і т.п.

Мал. 3. а) Газобетон H+H Block Extra Д500, 24 см + Мінеральна вата Rockwool Rockton 6 см + облицювальна цегла 12; Газобетон ААС Д500, 25 см + Мінеральна вата Rockwool Rockton 6 см + облицювальна цегла.

Варіант №3 схожий з варіантом №2, тут доданий лише цегла і повітряний простір. Всі Ми любимо, дивитися на будинки, які красиво облицьовані червоною цеглою (та ін. кольорами. Мал. 4.). Краса вимагає жертв.

В даному прикладі цегла як додатковий опір теплопровідності не враховується, тому що у цегли високий коефіцієнт теплопровідності 0,43-0,81 Вт / мК. Якщо розрахувати опір теплопередачі цегли в 12 см, то отримаємо R = 0,28-0,15 м2 • К / Вт, виходить зовсім незначний показник.

Даний варіант, застосовується в будівництві котеджних містечок і на багато рідше в приватному будівництві з газобетону.

Мал. 4. Дом облицьований цеглою.

№4 Варіант включає в себе газоблок + облицювальна цегла або клінкерну плитку. (Економ + красивий фасад.)

Широке застосування отримав саме цей варіант (див. Мал. 5., а також див. Мал. 4.), тому що в результаті ви отримали теплі стіни і красивий фасад будинку, що не може не радувати. За основу взяти варіант №1, де Ми використовуємо газобетон шириною 360-365 мм, показник опір теплопровідності який перевищує 2,8 м2•2•К/Вт.

За вартістю зведення стін такого будинку (200м2), методом колодязної кладки обійдеться від 94,000 грн. (Без урахування вартості робіт). Для прорахунку відносної вартості будинку використовувався газоблок ААС Нова Каховка (73м3 - 630 грн/м3) + клінкерна цегла «Євротон» (12300 шт - 4 грн/шт.).

Мал. 5. а) Газобетон Н+Н Block Extra Д400 + Клінкерна цегла; б) Газобетон ААС Нова Каховка Д400 + Клінкерна цегла.

В даному варіанті, як і варіанті №3, між цеглою і газобетоном залишається повітряний простір.

Для розрахунку наочних прикладів використовувалися дані задекларовані виробниками.

Думаю, дана стаття вийшла інформативна і корисна для початкового ознайомлення зведення стін з газобетону!

Попередня стаття Наступна стаття