Читати також:

Утеплення газоблоку

Липень 07, 2020

Газобетон представляє собою бетон з пористою структурою, завдяки чому з'являється оптимальна паропроникність та енергозбереження. Більшість українських виробників газобетону вважають, що утеплювати його це необов'язкова процедура. Ось тут у покупців і виникає логічне запитання - чи потрібно додатково утеплювати газоблоки? Відповідь - так, таке утеплення варто робити. Давайте детально розглянемо такі випадки. Є деякі фактори, які впливають на необхідність утеплення. Клімат місцевості, в якій здійснюється будівництво, товщина стін, виробник блоків та, зрозуміло, якість самих матеріалів. На теплоізоляцію ще впливає і розчин для кладки. Якщо кладка буде виконуватися на бюджетний цементний розчин, то це призведе до пустот, з яких потім буде виходити тепло. Важливо розуміти, що утеплення газоблоків слід робити як всередині, так і зовні. При цьому матеріал повинен мати достатню паропроникність, інакше може збиратися всередині волога і надалі з'явиться грибок.

Варіант утеплення пенолістіролом вважається досить бюджетним. Використовуючи цей матеріал, важливо пам'ятати, що він не пропускає пар і не тривалий в експлуатації. Якщо все-таки Ви будете його використовувати, тоді знадобитися якісна вентиляція. Плюсами даного матеріалу є доступна ціна і прекрасні властивості водостійкості, і тепло-збереження. Утеплюють стіни полістерольним пінопластам за наступною схемою. Спочатку очищають стіни від бруду, далі клеять скловолокнисту сітку біля вікон. Для того щоб закріпити утеплювач використовують спеціальний клей, який наносять шпателем по всій площі. Лист з клеєм притискається до стіни і фіксується дюбелями.

Дуже хороший спосіб утеплення газобетону - це мінеральна вата. Вона надійна, паропроникна, вогнетривка та може експлуатуватися не менше сімдесяти років. Мінеральна вата - досить стійкий до механічних пошкоджень і екологічно чистий матеріал. Також для цього матеріалу буде необхідна склосітка, яка закріплюється на мінвату спеціальним клеєм. Завдяки такій формулі надалі можна уникнути тріщин фарби. Газобетонні стіни зсередини утеплюються тими ж матеріалами, що і зовні. Не забувайте, що під час внутрішнього утеплення стін, потрібно враховувати точку роси, в іншому випадку кінцевий результат призведе до того, що буде накопичуватися волога всередині приміщення. Як би там не було, утеплення газоблоку виправдано безліччю факторів, серед яких збереження тепла, звукоізоляція, захист пористої частини блоків від впливів вологості.

Попередня стаття Наступна стаття