Багатьом уже відомо наскільки популярні газобетонні блоки для будівництва. Майже половина будівельників в країні вибирає саме цей матеріал. Але коли будівництво завершене, виникає питання чим обробити газобетонні стіни. Щоб правильно відповісти на це питання слід врахувати декілька нюансів. Комфорт всередині приміщення залежить від паропроникності стін, і газобетон в цьому випереджає всіх. До того ж, такі блоки дуже гігроскопічні через що підвищений наявність вологи може зіпсувати внутрішню структуру. Саме з цих причин газоблоки потребують обробки.
Досить багато будівельників воліють використовувати паропроникні матеріали, наприклад гіпсовий штукатурний розчин, який можна наносити навіть на поверхню стін необроблених ґрунтовкою. Даний гіпс має чудову паропроникність і підійде як для газоблоків, так і піноблоків. Паронепроникний матеріал знайти набагато простіше. Це можуть бути вінілові шпалери, які знижують проникність відразу в десять разів або ж поліетиленова плівка, але іноді під нею збирається конденсат. Але все ж професійні будівельники найчастіше використовують звичайний розчин штукатурки, але і тут вона з часом може відшаруватися. Тому був придуманий універсальний варіант. Спочатку газобетонну стіну прогрунтовивают кілька разів, чекають, коли вона висохне і наносять гіпсову штукатурку. Тепер стіну можна облицювати будь-яким матеріалом. Якщо Вам необхідно обробити стіни всередині, тоді найбільш зручний спосіб - це установка каркаса, яким можуть бути декоративні панелі або гіпсокартон. Такий підхід дає можливість істотно заощадити матеріали і здійснити всі роботи у багато разів швидше.
Ще один відомий і старий спосіб обробки стін - це фарба. Багато хто навіть не підозрює, що різноманітність фарби полягає не тільки в кольорі, але і складі, який призначений для різних цілей. Тому, купуючи фарбу для оздоблення стін, треба запитати у консультанта чи призначена вона для цих цілей. Найдоступніший і популярний варіант - це водоемульсійна фарба. Але перед її використанням потрібно підготувати стіну. Видалити сміття, відшліфувати і погрунтувати. Далі наносите її в три шари, не чекаючи, коли просохне попередній. Також для газобетонних стін підійдуть вінілові і миючі шпалери, до того ж, сьогодні є забарвлення, що імітують камінь, метал, дерево. Можна також використовувати комерційну плитку. У наш час варіантів дуже багато і кінцевий вибір залежить від Ваших особистих переваг.