Читати також:

Пінобетонні блоки: розміри, характеристики матеріалу

Грудень 23, 2020

Будівельні технологи постійно удосконалюються, поліпшуються, стають більш надійними та ефективними, що дозволяє будувати гарне, тепле і комфортне житло. Пінобетон - один із сучасних видів легкого бетону, який зарекомендував себе як один з кращих матеріалів для будівництва різних будівель - заміських будинків, котеджів, виробничих, складських приміщень. Пінобетон використовується повсюдно, так як має відмінні технічні характеристики, що відповідають вимогам нормативів, що діють в будівельній галузі. 


Пінобетон характеристики, особливості

Цей будматеріал є представником групи, яку прийнято називати «ніздрюваті бетони». Багато хто плутає його з газобетонними блоками, що відрізняються за складом, технології отримання, властивостям.


Основними компонентами, які використовують для отримання пінобетону, є цемент і вода. Його виробництво відрізняється простотою і доступністю. Технологія, яка застосовується для отримання цього матеріалу, практично не зазнала жодних змін з моменту її впровадження в 30-і роки минулого століття.

Процес полягає в тому, що в розчин цементу вводяться утворюють піну інгредієнти, які можуть бути як органічними, так і синтетичними.

Ці добавки призводять до утворення піни розчину шляхом його насичення повітрям в бульбашках. В результаті маса збільшує свій обсяг. Пори поширюються по всьому об'єму суміші, утворюючи замкнуті осередки в процесі затвердіння. Вони сприяють зменшенню щільності пінобетону, характеристики якого поліпшуються: блоки стають легкими.

Важливим параметром пінобетону є його міцність, яка не припиняє зростати протягом тривалого періоду часу навіть після його виробництва за рахунок додавання до його складу цементного в'яжучого речовини. Дослідження показують, що міцність піноблоків збільшується практично в 3-4 рази протягом 35-40 років експлуатації конструкцій, з нього побудованих.

Технологія виготовлення

Технологічний процес отримання піноблоків не вимагає створення особливих умов і використання складного і дорогого обладнання:

  1. Суміш піску та цементу подається в змішувач - спеціальну ємність, в яку з використанням парогенератора додається водний пінистий розчин з добавками.
  2. Піноутворювачі збільшують міцність і позитивно впливають на морозостійкість блоків, знижують їх коефіцієнт теплопровідності, а також усадку під час висушування.

В якості піноутворюючих компонентів використовують такі речовини:

  • Білкові (органічні). Їх використання робить готовий продукт екологічним, і наділяє його більш високою міцністю, так як під час утворення пір стінки осередків товщають.
  • Синтетичні. У цю категорію входять речовини 4 класу небезпеки, що призводить до ризику виділення токсичних речовин. Цей продукт буде не таким міцним, як отриманий з органічних піноутворювачів. Для зведення житлових будинків блоки, до складу яких входять синтетичні піноутворюючі компоненти, не рекомендується.

У деяких випадках до складу піноблоків додають фіброволокно ВСМ для збільшення міцності. З метою створення більш бюджетного продукту, а також для економії цементу може використовуватися суха зола.

Склад суміші для пенобетону (таблиця)


Вихідні компоненти змішуються під певним тиском, після чого суміш розливається по формах (касет) або монолітом. Після висушування для отримання продукту з певними геометричними параметрами виконується різання піноблоку, розміри якого можуть бути з деякими похибками. Далі готова продукція відправляється на зберігання в склад до відправки клієнтам.

Під час сушіння волога випаровується максимально. Блоки тверднуть в умовах природного середовища, що призводить до зниження однорідності структури осередків (якщо порівнювати з блоками газобетону). Процес виробництва піноблоків, розміри яких можуть бути самими різними, надзвичайно простий. Це дозволяє виготовляти необхідну кількість матеріалу безпосередньо на будівельному майданчику. У підсумку виходить недорогий продукт, для отримання якого цементу витрачається в 2-4 рази менше.

Якісний, практичний піноблок - характеристики продукції

В останні роки стрімко зростають масштаби будівництва малоповерхових будівель, для зведення стін, перегородок в яких використовується пінобетон. Характеристики цього матеріалу сприяють зростанню його популярності. Серед основних позитивних сторін на особливу увагу заслуговують такі переваги цієї продукції:

  • Висока міцність. Ця характеристика піноблоку дозволяє будувати несучі конструкції будинків не вище 3 поверхів при використанні продукту марки D900 і більше.
  • Невисока щільність. Стіни з легкого пінобетону здатні надавати мінімальний тиск на фундамент. Параметри його щільності в 4 рази нижче в порівнянні з керамзитобетоном.
  • Вологостійкість. Якщо блоки виготовлялися відповідно до вимог ДСТУ, вони не будуть мати відкритих пір, що забезпечує повну водонепроникність пінобетону, який при зануренні у воду залишатиметься на її поверхні, і не буде її вбирати.
  • Термоізоляційні властивості. За цим параметром блоки пінобетону перевершують звичайну цеглу - їх теплопровідність в 3-4 рази нижче, що забезпечує створення комфортних умов для проживання в будинку незалежно від кліматичних умов. У приміщеннях взимку буде максимально довго зберігатися тепло, влітку - прохолода.
  • Шумоізоляція. При будівництві будівлі в межах міста цей показник також грає важливу роль.
  • Пожежостійкість. Цей матеріал є негорючим. Протягом 5-7 годин він буде витримувати прямий контакт з вогнем без руйнування і інших серйозних наслідків.

 

  • Енергозберігаючі характеристики піноблоків. Це властивість забезпечується структуру закритих пор даного матеріалу.
  • Екологічність. При використанні пінобетону, до складу якого входять органічні піноутворювачі, відсутній ризик виділення шкідливих для здоров'я речовин.

Недоліки піноблоку, розміри

Серед основних негативних сторін цього матеріалу є його непривабливий зовнішній вигляд. Тому після кладки необхідно виконувати обробку поверхонь, для зведення яких використовувався пінобетон. Розміри також є його слабким місцем. Під час використання нерівних блоків витрата розчину виросте, так як ширина швів буде не тільки нерівномірною, а й великою. Для збереження низької теплопровідності необхідно забезпечити, щоб ширина кладки швів не перевищувала 2 мм.

Переваги

 

Піноблок, розміри якого в порівнянні з газобетоном, можуть відрізнятися від якісних параметрів на 3-5 мм, наділений унікальними перевагами:

  • Економічність. Цей матеріал коштує не дорого, що забезпечує економію на його закупівлю. Побудований з нього будинок буде енергоефективним, знизяться витрати на опалення. Невелика вага блоків дозволяє виконувати кладку полегшеного фундаменту, що також сприяє зниженню витрат на будівництво. Слід зазначити зниження витрат на доставку піноблоків, розміри яких дозволяють компактно їх розміщувати на будівельному майданчику.
  • Зниження трудовитрат і скорочення термінів будівництва. Піноблок, розміри якого більше, а вага менше в порівнянні з цеглою, сприяє спрощенню і прискоренню виконання робіт з кладки.
  • Легкість обробки. Пінобетон можна розпилювати, просвердлювати в ньому отвори, проробляти штроби з використанням болгарки, ручної ножівки, що сприяє спрощенню обробки поверхонь, монтажу сантехніки, електропроводки.

Не тільки неточний розмір піноблоку є його недоліком. Є також кілька інших негативних моментів, про які потрібно знати, перш ніж вибирати цей матеріал для будівництва будинку.

Блоки пінобетону призначені для зведення стін приватних будинків і їх утеплення. Перш ніж використовувати цей матеріал, необхідно ознайомитися з його особливостями, незнання яких може привести до його неправильного застосування. В результаті власник будинку буде розчарований у виборі будматеріалу, але вже буде пізно щось робити, щоб виправити ситуацію.

Виробники часто намагаються знизити витрати на виготовлення даної продукції, використовують цемент низької якості. У разі закупівлі блоків у виробника необхідно вимагати сертифікат. Також можна провести перевірку матеріалу на міцність марки.

Для цього необхідно вбити в блок цвях розміром 10 см. Якщо його неможливо вийняти рукою без використання будь-якого інструменту, значить піноблок відповідає нормативному параметру.

Також деякі підприємства не хочуть нести додаткові витрати на зберігання готової продукції. Блоки досягають своєї марочної міцності після виготовлення на 28 день. При використанні не вистояти пінобетону з'являється ризик усадки кладки, в результаті чого з'являться тріщини в конструкціях.

Піноблок - розміри, ціна, особливості будівництва


Під час зведення конструкцій з піноблоку необхідно виконувати їх армування на кожному 4-5 ряду кладки, і біля прорізів. Виконувати такі роботи потрібно, навіть якщо будується одноповерховий будинок. Дотримання цієї вимоги викликане необхідністю надійно змонтувати перекриття і стропила.

Морозостійкість блоків, призначених для обробки фасадів, повинна становити не менше 35 циклів, що дозволить уникнути деформації конструкцій. Наприклад, найбільш ходовий газобетон марки D500 має коефіцієнт морозостійкості в межах 25-35 циклів.

Стіни після зведення покриваються спеціально призначеними для таких поверхонь штукатурками. У разі використання невідповідної штукатурної суміші можна очікувати появи тріщин і деформації обробки. Також конструкція повинна бути захищена від надмірного впливу вологи.

У регіонах з помірним кліматом кладка по товщині повинна бути не менше 500 мм. Піноблок, розміри якого становлять в стандартному варіанті 500 мм для цих цілей підходить. Для таких конструкцій фахівці радять створювати стрічковий фундамент.

Використання кріпильних деталей

Вкручувати в піноблок саморізи, забивати цвяхи легко практично так, як і в дерево. Але таке кріплення є ненадійним через невисоку механічну міцність матеріалу, що має високу пористість. Блоки легко кришяться. Якщо потрібно повісити кухонні шафки, будь-які інші важчі, ніж картина предмети, не варто використовувати для цих цілей звичайні анкера або дюбеля.

Для цього слід купувати спеціальні кріплення: металеві, пластикові, нейлонові. У будівельних магазинах можна придбати також хімічні анкера, які фіксуються за допомогою клею. Необхідно вибирати спеціальні кріплення для пористих матеріалів.

Застосування піноблоків

Цей матеріал активно використовується для будівництва заміських будинків, споруд виробничого призначення, громадських будівель.

Найбільш часто газоблоки, розміри яких можуть обиратися згідно з особливостями споруджуваного об'єкта, використовуються для:

  • несучих конструкцій з використанням марок блоків з високою міцністю;
  • міжкімнатних перегородок;
  • термоізоляції - підходить матеріал з мінімальними параметрами щільності, з високими шумо-, теплоізоляційними властивостями.

Пінобетон – розміри, вага

Піноблок, розміри, ціна яких відповідають конкретним класам, розрізняють по щільності і призначенню. Якщо закритих пор менше, щільність буде вище. Також вищими будуть показники теплопровідності, міцності, а також геометричні параметри марки.

  • Конструкційного призначення. Цей вид піноблоків позначається марками D1000-D1200, їх призначення - кладка несучих стін. На них впливають серйозні навантаження у вигляді важкого міжповерхового перекриття, даху. Цей різновид блоків відрізняється високою міцністю і великою вагою.
  • Комбіновані - D600-D900. Призначені для теплоізоляції приватних будинків, зведення конструкцій, включаючи несучі.
  • Теплоізоляційні - D100-D500. Полегшений варіант, що забезпечує високі параметри теплоізоляції стін. Підходять також для монтажу міжкімнатних стін.

Стандартний піноблок може мати кілька розмірних варіантів.

  • Несучі зовнішні конструкції найкраще будувати з стінових блоків. Їх розміри - 600/300/200, 600/400/200 мм.
  • Для несучих внутрішніх стін допускається застосовувати блоки 600/300/200 мм.
  • Перегородки зводять, використовуючи пінобетон, розміри якого становлять 600/100/200 мм.

Розмірний варіант підбирається з урахуванням особливостей певних різновидів кладки.

Вага

Блоки виробляються в різній вазі, яка залежить від марки пінобетону. Рівного розміру піноблоки можуть важити по-різному в залежності від марки. Під впливом часу, атмосферних опадів та інших впливів навколишнього середовища, блоки будуть ставати важче, що необхідно враховувати при проведенні розрахунків фундаменту.

Стіновий блок, вага якого спочатку становив 10,8-43,2 кг змінюється в межах 11,7-47,5 кг, якщо відносна вологість становить 75%.

Розміри і ціна піноблоків в Україні

Вартість цієї продукції кожен виробник формує самостійно. Також ціна залежить від марки.

Ціна піноблоків розмірами 600/300/200 Aeroc за 1 м3 складає 1600 грн. (2021р), як стінового так і для перегородок.

Геометричні параметри


Пінобетон, розміри якого відрізняються у різних компаній, необхідно оцінювати за їх зовнішнім виглядом. Важливо звернути увагу на поверхню блоків і їх колір. Якщо матеріал якісний, його забарвлення буде однорідною, і мати сіруватий відтінок. Яскраво-білими піноблоки після обробки бути не можуть, якщо технологія буде порушена, вони стануть ламкими.

Відколи, тріщини на поверхні повинні бути відсутні, осередки між собою з'єднуватися не повинні.

Пінобетон або газобетон?

Для багатьох забудовників складно зробити правильний вибір на користь того чи іншого матеріалу. Визначитися в цьому питанні можна тільки шляхом порівняння властивостей і характеристик цих матеріалів.

Поры пенобетона, наполненные воздухом, полностью изолированы друг от друга. Это не позволяет стенам «дышать», через них плохо проходит тепло, что обязывает строителей дополнительно утеплять поверхности, сделанные из пеноблоков. Для этих целей подходит пенопласт.

Газоблоки мають як відкриті, так і закриті пори, тому він краще пропускає тепло і повітря. Цей матеріал краще теплоізолювати таким же «дихаючим» утеплювачем.

За характеристиками міцності газобетон краще піноблоків практично в 3-4 рази при порівнянні марок з однаковими параметрами щільності. На нього краще і рівніше накладається штукатурний шар. Але газобетон добре просочується вологою та активно її віддає. Обидва матеріали при однаковій щільності поводяться у воді по-різному: газобетон занурюється на кілька сантиметрів в воду, піноблок залишається плавати на поверхні.



Газоблоки наділені більш рівномірною і однорідної пористістю в порівнянні з конкурентом, що пояснюється особливостями технологічного процесу. Різні піноблоки можуть мати відмінності за розмірами пор, що впливає на їх теплопровідність.

До складу газобетону входять натуральні компоненти. Піноблоки можуть мати в своєму складі синтетичні піноутворювача, здатні нашкодити здоров'ю людей.

Будь-який з цих матеріалів може застосовуватися для будівництва житла і виробничих споруд. Вибір залежить від цілей і переваг забудовника. Але в будь-якому випадку потрібно уважно ознайомитися з характеристиками кожного з них, і вибрати найбільш підходящий варіант з урахуванням клімату регіону, умов експлуатації побудованого будинку і інших важливих моментів.

Попередня стаття Наступна стаття