Читати також:

Газобетон - переваги і недоліки

Грудень 22, 2020

Газобетон - це будівельний матеріал, який представляє собою штучний камінь, по всьому об'єму якого рівномірно розподілені пори з діаметром 1-3 мм. З його використанням будують різноманітні будівлі - житлові, виробничі, громадські. Технологія, що застосовується для отримання цього матеріалу проста, але максимально ефективна. Газоблоки створюються в результаті додавання в цемент спеціальних компонентів, за допомогою яких відбувається процес газоутворення. Найчастіше для цих цілей застосовується алюмінієвий пил, який активно реагує з іншими речовинами, що входять до складу газобетону, і збільшує його обсяг в декілька разів за рахунок виділення водню, який створює в бетоні величезну кількість пор.

Оптимальне співвідношення компонентів суміші забезпечує автоматизована установка. Після завершення реакції маса розрізається на певних розмірів цеглини, які відправляються на сушку в автоклави. На виході виходить продукція, що має щільність в кілька разів нижче, ніж у звичайного бетону. Газоблоки в готовому вигляді мають безліч переваг - міцність, щільність, точність розмірів.

Що таке газоблок - відмінності від пінобетону


Під час вибору відповідного матеріалу часто складно вирішити: що краще вибрати газобетон або пінобетон? Щоб зрозуміти, потрібно порівняти ці два схожих матеріала, які мають певні відмінності.

Газоблок і пеноблок - технологія виробництва


Багато хто вважає що газоблок, це той самий пінобетон. Різниця між ними полягає в технології виробництва. Пінобетон - це суміш бетону з певними добавками, яка заливається в спеціальні форми. Процес затвердіння цієї маси здійснюється в природних умовах. Зробити такі блоки можна безпосередньо на будівельному майданчику без використання спеціалізованого обладнання.

Що таке газобетон? Це матеріал, що виробляється в заводських умовах. Для його створення використовується пісок, вапно, алюмінієвий порошок. Технологія створення газоблоків передбачає використання високого тиску, пара, високої температури. Після утворення твердих блоків в автоклавних печах їх відправляють на процес формування певних розмірів блоків. Для цього використовуються спеціальні струни.

Газобетон повинен відповідати вимогам ДСТУ, що має підтверджуватися сертифікатом відповідності. На відміну від цього продукту, пінобетон не потрібно сертифікувати, перевіряти якість вихідної сировини. При його виробництві можуть допускатися порушення технології. Також можливі великі відхилення в розмірах блоків.

Міцність

Міцність піноблоків істотно нижче, ніж у газоблоків, виготовлених в автоклавах. В стінах з піноблоків можливість появи тріщин значно вище, ніж в разі використання газобетону. Це пояснюється тим, що коефіцієнт усадки після повного висихання газобетону істотно менше у порівнянні з пінобетоном, і становить не більше 0,5 мм / м. Такий же параметр у пінобетону може коливатися в межах від 1 до 3 мм/м.

Екологічність

Газобетон це екологічний будматеріал, який дозволяє створити в приміщеннях комфорт, який можна порівняти з умовами мікроклімату в будинках, побудованих з дерева. Ці блоки наділені здатністю стабілізувати параметри вологості, що не дозволяє утворюватися в них грибку або цвілі.

Пінобетон виготовляють з додаванням золи, піску, а також відходів, одержуваних в результаті виробництва щебеню. Також можливе додавання різних хімічних реагентів, що призводить до зниження параметрів екологічності житла, побудованого з піноблоків.

Розміри


Геометричні розміри газобетону відрізняються високою точністю і мінімальними відхиленнями від заданих параметрів. У піноблоках геометрія менш точна, що пояснюється технологічними витратами і простотою виготовлення пінобетону, який можна зробити самостійно безпосередньо на будівельному майданчику.

Під час кладки піноблоків є великий ризик утворення містків холоду, що обов'язково призведе до зниження їх теплоізолюючих властивостей. Це викликано неточністю розмірів блоків, і призводить до утворення більш товстих швів і витрачання більшої кількості клейового розчину.

Вбирання вологи

Поглинання вологи газобетоном вище в порівнянні з його конкурентом, але ця відмінність незначна. Пінобетон має структуру, заповнену порами тільки закритого типу. Газобетон відрізняється наявністю як відкритих, так і закритих пор. Тому він може вбирати воду, яка проникає в нього на невелику глибину. Його закриті пори не дозволяють волозі просочитися швидко.

Газобетон має більш високі термоізоляційні характеристики в порівнянні зі своїм основним конкурентом, і більше інших переваг. Але вирішувати, який матеріал вибирати для будівництва будинку повинен вирішувати його власник.

Газоблок або цегла


Навіть при візуальному порівнянні ці два будматеріала істотно відрізняються один від одного. Один блок газобетону приблизно в 13 разів більше однієї цегли, а також важче в 3 рази. Будівельні роботи з його використанням виконуються значно швидше. Порівняння показує, що:

• Вартість хороших газоблоків нижче, ніж цегли, якість якої останнім часом забезпечується рідко.

• Цегла значно холодніше. Якщо кладку шириною 40 см, виконану із застосуванням газоблоків, закласти цеглою, стіну не потрібно утеплювати, в той час як 60 сантиметрову цегляну кладку доведеться обов'язково теплоізолювати.

• Теплопровідність газобетону краще. Цегла має більш високі показники теплоємності.

• Цегла наділена на більш високу несучу здатність, але часу на її кладку йде значно більше.

• Вона має більш високі параметри морозостійкості, які становлять 5-70-100 циклів, блоки газобетону витримують до 50 циклів.

Що таке газоблок - плюси і мінуси

Цей сучасний матеріал, який використовується на протязі останніх 80 років, зарекомендував себе як практичний, легкий та зручний в роботі. Його основні позитивні сторони:

Міцність. Під час виробництва автоклавним способом газобетон твердне в умовах високої температури і тиску. Така технологія дозволяє сформувати гідросилікат натрію в кристалах, що відрізняється мікроскопічними розмірами. Саме ці кристали наділяють блоки високою міцністю.

Легкість. Блоки мають невелику вагу - от10,8 до 38,7 кг в залежності від їх виду і призначення. Це означає, що несучі конструкції не надають надмірного навантаження на фундамент і каркас будівлі, що допомагає економити до 30% коштів, знижуючи загальні витрати на будівництво будинку.

Параметри теплоізоляції. Високі термоізоляційні характеристики дозволяють не застосовувати будь-які додаткові матеріали для теплоізоляції стін. Також в зимовий час в будівлях, побудованих з газобетону фіксується зниження витрат на опалення.

Шумоізоляційні властивості. За рахунок наявності закритих і відкритих пор, а також мінімальних швів при кладці блоків газобетону в приміщеннях істотно знижується шумове навантаження.

Універсальність застосування. Газобетон - це простий в роботі матеріал, який без особливих проблем можна розпилювати, просвердлювати отвори, надавати будь-яку форму, а також шліфувати. Його застосовують для кладки камінів, ступенів, перекриттів і інших конструкцій.

Точність геометричних параметрів. За рахунок точності порізки блоки мають практично ідеально рівну поверхню з максимально можливим відхиленням 1 мм. Тому товщина шва з клейовим розчином становить не більше 3 мм, що запобігає утворенню містків холоду, і забезпечує поліпшені параметри теплоізоляції приміщень.

Безпека для здоров'я. Виготовлення газоблоків здійснюється з натуральної сировини, яка не виділяє шкідливих речовин в процесі експлуатації будівлі.

Якість. Контроль дотримання технологічних параметрів і готової продукції забезпечується співробітниками лабораторії, яка є на кожному заводі з виготовлення газоблоків. Основні процеси виробництва автоматизовані, втручання людини в процес мінімальне, що гарантує захист від помилок. Саме тому цей продукт відрізняється високою якістю.

Скорочення термінів будівництва. Висока міцність і термоiзоляційні характеристики блоків газобетону, різноманітність розмірів, дозволяють укладати блоки в один шар і створювати поверхні різної конфігурації. Це призводить до скорочення часу будівництва житлового будинку до 2 разів. Вартість кладки при цьому знижується в половину.

Пожежна безпека. У будинках з блоків пожежа не поширюється, так як це повністю негорючий матеріал. Газобетон - це штучний камінь, не схильний до горіння. Він витримує прямий контакт з вогнем до 6 годин, при цьому не втрачає своєї міцності. У разі, наприклад, загоряння електропроводки, газобетон не дозволить вогню розповсюджуватися.

Економія коштів на утримання будинку. Будинки з газобетону, за відгуками власників, теплі в зимовий час, і прохолодні влітку. Газоблоки наділені ефектом «акумулювання», тому згладжують температурні скачки, стабілізують вологість, що забезпечує максимальний комфорт для проживання в будинку.

Захист від гризунів. Газобетон і миші - поняття несумісні. Цим шкідникам такий матеріал не по зубах. На дачі, побудованої з газоблоків, миші не тільки не будуть гризти стіни, так як вони зроблені зі штучного каменю, але навіть не буде чутно їх шелестіння за стіною.

Недоліки газоблоків

Незважаючи на величезну кількість переваг, газоблоки мають деякі недоліки:

Погана стійкість до впливу вологи. Під впливом вологого середовища блоки починають вбирати вологу, розбухати, після чого розтріскуються і розшаровуються. Причина - наявність відкритих пір, через які вода просочується вглиб матеріалу. Уникнути цієї проблеми можна шляхом прокладки шару гідроізоляції, покриття поверхні складами, наділеними вологовідштовхувальними властивостями. Також допомагає уникнути проникнення вологи всередину стіни її зовнішня обробка.

Виникнення тріщин. Цей негативний момент можливий в разі усадки основи. Тому важливо правильно виконати розрахунки фундаменту, і якісно його змонтувати. Низька стійкість до деформуючим навантаженням може бути знижена за допомогою монтажу монолітного фундаменту.

Невисока адгезія. Газоблоки погано утримують шар штукатурки та інші декоративні покриття. Тому поверхню перед їх нанесенням потрібно ретельно готувати. Для цього необхідно використовувати ґрунтовку глибокого проникнення. Для газобетону призначені гіпсові штукатурні суміші. Перед їх нанесенням потрібно прикріплювати до стіни спеціальну армуючу сітку. Це забезпечить довговічність нанесеної обробки.

Крихкість. Металеві кріплення, дюбеля, які вгвинчуються в газоблоки, схильні до ерозії, погано тримаються, випадають. Цю проблему можна вирішити шляхом застосування спеціальних кріпильних елементів, призначених для цього матеріалу.


Що таке газоблок - це сучасний будівельний матеріал, який має високі параметри енергоефективності. При цьому будинок з його використанням можна побудувати швидко. Один працівник може викласти до 3 м3 стіни за один день. Працювати з цим матеріалом можна, якщо температура навколишнього повітря знаходиться в межах +5 - +25 ° С.

Можливості застосування газобетону широкі, що зробило цей будматеріал максимально затребуваним і популярним.

Попередня стаття Наступна стаття